Agjencia Zhurnal.mk
Bota Kuriozitete

Hoteli më i lartë në botë nis provën e funksionimit

Si ndihesh të flesh mbi re? Më 28 dhjetor të vitit 2020, “Hoteli më i lartë në botë”, “Hoteli J” në një rrokaqiell nëqendër të metropolit kinez të Shangait, filloi provën e funksionimit. Kati më i sipërm i hotelit është në lartësi556 metra. Hoteli ka 165 dhoma dhe ndodhet nga kati i86-të deri në të 98-të të ndërtesës, e cila ka gjithashtuedhe shtatë restorante, prej të cilëve restoranti më i lartëndodhet në katin e 120-të.

Postime të ngjashme

SHBA, zhduket gripi mes pandemisë së COVID-19-s

T E

Arriti në Gjermani para 6 vjetësh, tani emigranti kërkon të bëhet deputet

T E

OBSH: Mbi 850 mijë vdekje në të gjithë Evropën

T E

Ndërhyn Putin: Tensione në Armeni – dorëheqje, raketa … presidenti ka tre ditë

T E

Albin Kurti reagon për sulmin ndaj gazetarit, Visar Duriqi

T E

Rriten numrat me Covid-19 në Itali, disa qytete rrezikojnë mbylljen

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...