Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Hoteli që ndodhet mes dy shteteve

Ekziston një hotel në botë që gjendet në mes të kufirit të dy shteteve.

Bëhet fjalë për Hotel Arbez, në bjeshkët mes Francës dhe Zvicrës.

Hoteli gjendet në mes dy shteteve dhe lirshëm kalohet kufiri brenda objektit të hotelit.

Veçori është dhoma ku mund të kalohet muaji i mjaltit. Dhoma e fjetjes dhe e ndenjës është në Zvicër, ndërsa banjo është në Francë.

Postime të ngjashme

15 vendet që kanë ekzistuar 100 vite më parë, por tani janë zhdukur

T E

Ekspertët të shqetësuar për vizitën e Papës në Irak

T E

Mbi 20 milionë të vaksinuar në Britani të Madhe

T E

Von der Layen do të ndalojë eksportimin e vaksinave nga BE-ja

T E

Izraeli do të vaksinojë punëtorët palestinezë kundër Covid-19

T E

Sulm mbi anijen izraelite/ Ministri i Mbrojtjes: Irani qëndron pas shpërthimit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...