Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Hoti dhe Vuçiqi takohen sot në Shtëpinë e Bardhë

Këshilltari për Siguri Shtetërore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës , Robert O’Brien, dje ka thënë se të enjten do të takohet kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq.

O’Brien ka theksuar se mirëpret takimin e nesërm me presidentin serb dhe kryeministrin kosovar në Shtëpinë e Bardhë.

Ai ka thënë se bisedimet në mes Kosovës dhe Serbisë do ta avancojnë paqen.

“Unë nesër do të mirëpres presidentin Aleksandër Vuçiq dhe kryeministrin Avdullah Hoti në Shtëpinë e Bardhë. Këto diskutime të rëndësishme do të avancojnë paqen përmes bashkëpunimit ekonomik. Nga angazhimi i të dy liderëve për dialog do të përfitojnë Kosova dhe Serbia.”, tha O’Brien.

Postime të ngjashme

Krasniqi flet për kompromise në dialog: Asociacioni mund të jetë në tavolinë

S.B.

Për Serbinë udhëheqësit Kosovarë nuk janë të interesuar për dialog dhe kompromis

N E

5 të vdekur dhe 382 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

N E

Albin Kurti javën e ardhshme viziton Brukselin

N E

Vazhdon vaksinimi në Kosovë

N E

Richard Grenell: Nuk kam dëgjuar që dikush në BE apo në SHBA i ka dhënë kredibilitet këtij dokumenti

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...