Kosovë

Hoti dhe Vuçiqi takohen sot në Shtëpinë e Bardhë

Zhurnal Ads

Këshilltari për Siguri Shtetërore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës , Robert O’Brien, dje ka thënë se të enjten do të takohet kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq.

O’Brien ka theksuar se mirëpret takimin e nesërm me presidentin serb dhe kryeministrin kosovar në Shtëpinë e Bardhë.

Ai ka thënë se bisedimet në mes Kosovës dhe Serbisë do ta avancojnë paqen.

“Unë nesër do të mirëpres presidentin Aleksandër Vuçiq dhe kryeministrin Avdullah Hoti në Shtëpinë e Bardhë. Këto diskutime të rëndësishme do të avancojnë paqen përmes bashkëpunimit ekonomik. Nga angazhimi i të dy liderëve për dialog do të përfitojnë Kosova dhe Serbia.”, tha O’Brien.

Postime të ngjashme

Arrestohet algjeriani pasi sulmoi një polic të Kosovës

T E

​Kusari-Lila paralajmëron rrëzimin e Qeverisë Hoti

S.B.

Zemaj: Rikthimi në bankat shkollore është i rëndësishëm dhe interes jetësor i të gjithëve

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...