Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Hoti flet rreth mbledhjes së përbashkët me qeverinë e Maqedonisë Veriore

Zhurnal Ads

Prishtinë, 25 tetor – Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka paralajmëruar mbledhje të përbashkët me Maqedoninë e Veriut.

Në këtë mbledhje sipas Hotit do të diskutohen disa pika, ku bën pjesë edhe gazsjelllësi Shkup-Prishtinë.

Hoti ka thënë se me kryeministrin maqedon, Zoran Zaev, janë dakorduar për autostradën Prishtinë-Shkup, rrugën Prizren-Tetovë etj.

Postimi i plotë:

Me kryeminsitrin Zaev u dakorduam për:

– Pikën e përbashkët kufitare, ku lidhet autostrada Prishtinë-Shkup,

– Gazsjellësin Shkup-Prishtinë,

– Rrugën Prizren-Tetovë,

– Qendër të përbashkët skijimi.

Këto dhe çështje të tjera diskutohen në mbledhjen e përbashkët të dy Qeverive.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Universiteti i Tetovës i vendosi mbishkrimet në shtëpitë – mësonjëtoret e para të tij

T E

Ministri Shaqiri realizoi takim pune me ambasadorin e sapoemëruar francez Bomgartner

T E

ASH-Alternativa: Të zgjidhet problemi me ujin e pijshëm në Luboten

Z H

Zaev: Me Bullgarinë nuk është racionale të bisedohet për zgjidhje

T E

Spasovski: Gruevski do të kthehet dhe do ta vuajë dënimin me burg

Z H

Matura shtetërore do të mbahet në qershor të vitit 2021

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...