Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Hoti i përkushtuar në thellimin e marrëdhënieve me Emiratet e Bashkuara Arabe

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës Avdullah Hoti, priti në takim ambasadoren jo-rezidente të Emirateve të Bashkuara Arabe në Kosovë,  Nabila Abdelaziz Alshamsi.

Ai e falënderoi ambasadoren Alshamsi për ndihmën e vazhdueshme që Emiratet e Bashkuara Arabe i kanë ofruar Republikës së Kosovës në të gjitha etapat e shtetndërtimit.

Kryeministri shprehu përkushtimin dhe gatishmërinë e Qeverisë për thellimin e bashkëpunimit në çdo fushë me interes të ndërsjellë, në veçanti thellimin e marrëdhënieve ekonomike dhe promovimin e investimeve nga Emiratet e Bashkuara Arabe në Republikën e Kosovës.

Hoti dhe ambasadorja Alshamsi u pajtuan se Kosova ka shumë potencial për zhvillim që duhet mbështetur e promovuar.

Postime të ngjashme

Shtohet numri i rasteve me COVID-19 në spitale, aktualisht po trajtohen 106 pacientë

D V

Kurti bashkëbisedim me mërgatën: Nuk e shohim bashkatdhetarin tonë vetëm si kapacitet financiar

D V

Kolona të gjata në Merdarë

D V

Tërmet në Kosovë, ndjehet në RMV dhe Sërbi

D V

Djegia e hamulloreve, Ministria e Bujqësisë fermerëve: Do të shqiptojmë masa

D V

Kosnett: Beau Biden ka punuar krahë për krahë me miqtë kosovarë për të siguruar Pavarësinë e Kosovës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...