Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Hoti: Kemi ndarë 20 milionë euro për fermerët

Ministria e Financave ka filluar disbursimin e 20 milionë eurove për 19.000 fermerë.

Kështu ka njoftuar kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti.

Nëpërmjet një postimi në Facebook tha se shpërndarja e mjeteve do të kryet plotësisht deri në fund të kësaj jave.

Kjo ndarje është bërë në kuadër të programit për Rimëkëmbje Ekonomike.

“Fakte fakte” ka shkruar Hoti.

Postime të ngjashme

Rriten ankesat ndaj prokurorëve për shkelje disiplinore

D V

SHSKUK, COVID-19: 82 pacientë në trajtim

D V

Pesë euro dhe dy euro më të falsifikuarat

D V

Në hyrje të Çarshisë në Shkup shpaloset tabela e rrugës me emrin e ri “Jusuf Gërvalla”

D V

Vaksinat dhe COVID-19, IKSHPK tregon rëndësinë, përmbajtjen dhe efikasitetin e tyre

D V

Haradinaj, i reagon Kurtit: Po shet patriotizëm, ndërsa heq barrierat që mbrojnë prodhuesit vendor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...