Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Hoti kërkon që të vendoset drejtësia dhe ideatorët e vrasësit të marrin dënimin e merituar

Kryeministri i Kosovës Avdullah, kujtoi 18 vjetorin e vrasjes së kolonel Tahir Zemajt, djelit të tij Enisit dhe kusherit Hasanit.

Sipas Hotit 18 vjet më parë, u vra Kolonel Tahir Zemaj, bashkë me të birin Enisin dhe kushëririn Hasanin.

Ai shtoi se Kolonel Zemaj ishte ushtarak profesionist i Ministrisë së Mbrojtjes së Republikës së Kosovës, i dëshmuar në betejat e Loxhës, Llukës, Junikut, lugut të Baranit, në shpëtimin e banorëve nga masakra e përgatitur në rrethimin e Isniqit dhe të tjera.

“Drejtësia duhet të vendoset. Ideatorët dhe vrasësit duhet të marrin dënimin e merituar”, tha kreu i qeverisë.

Lavdi jetës dhe veprës së Heroit të Kosovës, Kolonel Tahir Zemaj!

Postime të ngjashme

Votat e Enver Hoxhajt si kandidat për kryeministër

S.B.

Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19, për 24 orë shënohen shtatë vdekje dhe 591 raste të reja

S.B.

NISMA nuk e kaloi pragun, ky është numri i votave që mori Fatmir Limaj

S.B.

Sa u votuan partitë në zgjedhjet e vitit 2019 dhe 2021 – dallimi në vota, përqindje dhe ulëse

S.B.

Kosovë/ Ministri i Shëndetësisë: Ka pasur rritje të rasteve me COVID-19, të respektohen masat

S.B.

Adriana Matoshi siguron ulëse në Kuvend të Kosovës duke lënë pas disa ish-deputetë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...