Kosovë

Hoti konfirmon vizitën zyrtare të delegacionit amerikan

Zhurnal Ads

Ditën e sotme një delegacion nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës pritet të vizitojë Kosovën për të ‘jetësuar” marrëveshjen e arritur në Uashington me 4 shtator midis Kosovës dhe Serbisë.

Ky delegacion do të ketë një takim zyrtar me Kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti në orën 18:30.

Takimi pritet të zgjasë për rreth 2 orë dhe më pas parashikohet të ketë një konferëncë të përbashkët për shtyp për 20 minuta.

Postime të ngjashme

Shefi i BE-së në Kosovë: Asociacioni temë e hapur – duhet të flitet për të në Bruksel

admin

Kanosje me armë në Fushë Kosovë, arrestohen dy persona

S.B.

Bajram Gecaj i quan të pabesë Vjosa Osmanin e Haxhi Avdylin

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...