Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Hoti: Në listën e LDK-së do të ketë kandidatë për deputetë nga diaspora

Kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti, ka thënë se në listën për zgjedhjet e reja të përgjithshme do të përfshihet edhe diaspora.

“Unë i prij listës dhe unë kam diskrecionin e plotë dhe autorizimin për ta kompozuar listën e kandidatëve për deputetë të LDK-së”.

“LDK është parti që nuk ka fshat në Kosovë që nuk ka struktura. Tash po zgjerohemi edhe në diasporë. Do të kemi kandidatë që i propozojnë degët e LDK-së nga diaspora”, ka thënë Hoti në RTK.

Ai ka folur edhe për vendimin e marrë për dërgimin e trupave të FSK-së në misione të jashtme.

Këtë Hoti e ka përshkruar si vendim historik.

Postime të ngjashme

Dy në shtëpi, e gjashtë në vendin e punës, detaje nga arrestimi i policëve të Kosovës

S.B.

Sot përfundon afati për ankesa në PZAP, deri më tani janë dorëzuar 18 sosh

S.B.

”Adem Jashari kishte mundësi të shpëtonte”, veterani i UÇK-së kujton sulmin e 5 marsit 1998

S.B.

23 vjet nga rënia e Jasharëve

S.B.

Kërkohet të mos ketë shtyrje të testit të arritshmërisë dhe maturës

T E

17 deputetët që kanë fituar më së shumti legjislatura

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...