Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Hoti: Në Shtëpinë e Bardhë janë marrë vendime strategjike, s’do të jetë ndryshe edhe këtë herë

Kryeministri Avdullah Hoti që i prin delegacionit të Kosovës në Washington ka thënë se në Shtëpinë e Bardhë janë marrë vendime strategjike, si ato që e kanë sjellë lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, duke u shprehur i bindur se nuk do të jetë ndryshe as këtë herë.

Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se delegacioni i Kosovës gjatë qëndrimit në Washington do të ketë edhe takime të tjera në Shtëpinë e Bardhë si ai me Sekretarin e Shtetit Mike Pompeo, njofton Klan Kosova.

Postimi i plotë i Avdullah Hotit në Facebook:

Delegacioni i Kosovës në Washington do të ketë takime në Shtëpinë e Bardhë, me Sekretarin e Shtetit Pompeo, me zyrtarë të MCC-së, të DFC-së, me përfaqësues të komunitetit shqiptar në SHBA, me rrjetin e bizneseve të mërgatës në SHBA etj.

Në Shtëpinë e Bardhë janë marrë gjithmonë vendime strategjike që kanë quar në liri, pavarësi dhe integrim euro-atlantik të shtetit të Kosovës. Nuk do të jetë ndryshe edhe këtë herë.

Qeveria e Kosovës do të prezantojë projekte të mëdha infrastrukturore dhe energjetike që kontribuojnë në zhvillimin dhe krijimin e vendeve të punës në Kosovë, por që ndikojnë në integrimin më të mirë të Kosovës në tregun regjional dhe evropian.

Postime të ngjashme

Ministria tregon pse e publikuan listën me bizneset që përfituan nga Programi i Rimëkëmbjes Ekonomike

S.B.

Mbi 11 mijë raste aktive me COVID-19

S.B.

Sot seanca e radhës ndaj komandant “Ujkut”

S.B.

Shefi i zyrës së BE-së reagon pas publikimit të emrave të bizneseve që fituan më shumë nga Pakoja e Rimëkëmbjes

S.B.

Reshitaj zbulon detaje nga mesazhi që i dërgoi Daut Haradinaj në ditën kur Vjosa Osmani votohej për presidente

S.B.

Bajrami i reagon Muratit: Nëse je transparent publikoji edhe përfituesit e pakos nga Qeveria Kurti 1

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...