Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Hoti për dialogun: Po thuhen të pavërteta lidhur me qasjen time dhe të qeverisë

Zhurnal Ads

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë një sqarim rreth qasjes së tij dhe të qeverisë ndaj dialogut me Serbinë, pasi që sipas tij, po thuhen gjëra të pavërteta, njofton Insajderi.

Sipas tij, në këtë dialog kanë hyrë me  parime të qarta, të cilat thotë se janë mbështetur edhe nga partnerët e vendit.

Tutje, Hoti është shprehur se nuk do të ketë lëvizje nga këto parime.https://tinyurl.com/y4tkrgmb

“Udhërrëfyes ka qenë dhe mbetet Kushtetuta e Kosovës. Integriteti territorial i Kosovës është i panegociueshëm. Organizimi kushtetues i Kosovës nuk preket.

Nuk ka Asociacion me kompetenca ekzekutive. Marrëveshja finale duhet të përfshijë njohjen reciproke ndërmjet dy vendeve”, ka shkruar ai në Facebook.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Gjuajtje me armë zjarri në Mitrovicë, lëndohet një person

admin

Për 24 orë, 46 raste pozitive dhe 62 të shëruar nga coronavirusi

admin

Tre të vdekur e 118 raste të reja me COVID-19 në Kosovë brenda 24 orëve të fundit

admin

Tahiri thotë se AAK do të ketë rezultatin më të mirë që ka pasur ndonjëherë

T E

​Thaçi: Vdekja e kompozitorit Avni Mula, humbje madhe e kulturës kombëtare

S.B.

Në shkollat me nxënës serbë në Kosovë sot nis mësimi online

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...