Kosovë

Hoti për përfshirjen e PDK-së në Qeveri: Koalicioni po funksionon, në dialog s’diskutohet për asociacionin

Zhurnal Ads

Shefi i qeverisë, Avdullah Hoti tha se në dialog me Serbinë nuk do të diskutohet asociacioni e komunave me shumicë serbe, raporton Ekonomia Online.

“Ju e dini se në fillim të mandatit kemi marrë goxha vendime të vështira. Tash sa i përket ajo marrëveshje është mbyllur dhe si i tillë nuk diskutohet”.

“Procesi i dialogut do të kujdesem që të shkojë përpara dhe nëse nuk shkon atëherë nuk është për fajin tonë”, tha Hoti.

Hoti foli edhe për mundësinë e futjes në koalicion edhe PDK, teksa shtoi se për atë temë nuk është diskutuar de se koalicioni  aktual po funksionon, raporton EO.

“Koalicioni është duke funksionuar dhe e patë sot morëm shuma vendime”, tha Hoti.

Postime të ngjashme

Kosova hap pjesërisht shkollat/ Mësim i koordinuar: Dy ditë në shkolla, tre ditë online

admin

Komuna e Prishtinës: Qytetari vdiq para sportelit

admin

Kurti kërkon zgjedhje të jashtëzakonshme: Vonimi i tyre, i pamundur

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...