Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Hoti përkrahë krijimin e Zonës së Lirë Ekonomike Ndërkombëtare në Vushtrri

Kryeministri i Republikës së Kosovës Abdullah Hoti ka pritur në takim kryetarin e Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, me të cilin kanë biseduar për projektet zhvillimore të komunës së Vushtrrisë, pjesë e programit tonë të përbashkët qeverisës.

Me këtë rast Kryeministri Hoti dhe Qeveria e Kosovës do të përkrahin krijimin e Zonës së Lirë Ekonomike Ndërkombëtare në Vushtrri (tek vendi i quajtur kodra e Bajskës) dhe për këtë u zotua se menjëherë do të fillojmë procedurat me ministritë e linjës.

Kryeministri Hoti është angazhuar personalisht për rritjen e intensitetit të punëve në Magjistralen M2, Prishtinë-Vushtrri-Mitrovicë dhe përfundimin sa më të shpejtë të kësaj rruge jetike.

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka thënë se kanë marrë mbështetjen e Kryeministrit dhe Qeverisë Hoti për projektet tjera në Vushtrri si: Stacioni i Autobusëve, Kompania Komunale “Përparimi” dhe projektet tjera infrastrukturore.

Postime të ngjashme

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

Kosova regjistron mbi 12 mijë raste me Kovid-19

N E

Arben Vita demanton lajmin për anulimin e vaksinave Pfizer

N E

VAKAT kërkon që Kosova ta njohë gjenocidin e Srebrenicës

N E

Mediat greke i bëjnë jehonë dokumentit për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

N E

Arben Vita thërret konferencë “urgjente”

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...