Kosovë

Hoti përkujton Fehmi e Xhevë Lladrovcin: Pushka e tyre shkrepi për të mbrojtur pragun e shtëpisë

Zhurnal Ads

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka përkujtuar heronjtë Fehmi e Xhevë Lladrovci në 22-vjetorin e rënies së tyre, duke thënë se ata na e kujtojnë përkushtimin dhe sakrificën e madhe për liri, pavarësi dhe demokraci.

Hoti përmes një postimi në Facebook, tha se bashkësia ndërkombëtare ishte aleate e luftës së Kosovës, pasi pushka e heronjve shkrepi për të mbrojtur popullin.

“Njëzet e dy vjetori i rënies heroike të Fehmi e Xhevë Lladrovcit dhe bashkëluftëtarëve të tyre, na kujton përkushtimin dhe sakrificën e madhe për liri, pavarësi dhe demokraci. Pushka e tyre shkrepi për të mbrojtur pragun e shtëpisë̈ dhe ekzistencën e popullit tonë, andaj dhe bashkësia ndërkombëtare ishte aleate e fuqishme e luftës sonë̈ të drejtë. Zoti e bekoftë̈ jetën dhe veprën e Fehmi e Xhevë Lladrovcit dhe bashkëluftëtarëve të tyre”, shkruan Hoti.

Gjithashtu, edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Fehmi e Xhevë Lladrovci ishin Azem dhe Shotë Galica e kohës sonë.

Edhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se heronjtë Fehmi e Xhevë Lladrovci ishin pjesë e rëndësishme e rrugëtimit tonë të lavdishëm, krah i fortë i lëvizjes për liri e pavarësi.

Postime të ngjashme

Mbi 60 mijë persona kanë hyrë në Kosovë gjatë periudhës së izolimit, 1,600 ishin në karantinë

admin

Prokurori Jack Smith: Thaçi punësoi si këshilltarë dëshmitarët e mundshëm të Gjykatës Speciale

D XH

A do të ketë valë të re të Covid-19 në Kosovë?

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...