Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Hoti reagon për sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiqit: Kryesit e këtij akti duhet të përballen me forcën e ligjit

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka reaguar pas sulmit ndaj djalit të politikanit, Nenad Rashiq.

Hoti përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se dhuna është e papranueshme dhe e dënueshme.

“Rasti i rrahjes së Nikolla Rashiqit, i biri i Nenad Rashiqit, ishte një akt i papranueshëm dhe si i tillë duhet të trajtohet dhe hetohet nga organet kompetente, ndërsa kryesit e këtij akti duhet të përballen me forcën e ligjit”, ka shkruar Hoti.

Ndryshe, mbrëmë është raportuar se Nikolla Rashiq, djali i Nenad Rashiqit, është rrahur nga rreth 30 persona në fshatin Llapnasellë të Graçanicës derisa po dilte nga shkolla.

Postime të ngjashme

Osmani dhe ambasadori turk flasin për krijimin e institucioneve të reja

S.B.

Drecun: Lajçaku po përpiqet të bjerë dakord për vazhdimin e dialogut

S.B.

Baraliu ka dhënë rezultatin “final” të deputetëve që do të kenë subjektet politike

S.B.

Arrestohet drejtori i Këshillit Prokurorial

S.B.

​Hoti premton pagesë shtesë për zyrtarët e Shërbimit Korrektues, pezullohet protesta

S.B.

Lajçak: Kurti e di mirë se çfarë pritet prej tij, deklaratat s’duhet t’i dramatizohen

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...