Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë TOP LAJM - KS

Hoti: Së shpejti fillojmë bisedat me partitë politike për postin e presidentit

Zhurnal Ads

Prishtinë, 16 nëntor, zhurnal-ks – Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se bisedat për postin e presidentit do të fillojnë së shpejti.

Hoti në një konferencë për media, ka thënë se rruga kushtetuese është e qartë.

Së shpejti mbahet Konventa e Shitjes dhe Marketingut ‘Suksesi është qëllimi yt’

 “Besoj që kjo çështje do të marrë udhë, për disa ditë fillojmë bisedat me gjithë spektrin politik, për ta parë se si mund ta kalojmë këtë situatë. Rruga kushtetuese është e qartë, besojmë në një zgjidhje që është më e mira për vendin”, pohoi Hoti.

Theksojmë se postin e presidentes aktualisht është duke e ushtruar kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani.

Osmani është emëruar u.d e presidentes, pas dorëheqjes që ka dhënë ish-presidenti Hashim Thaçi, ku arsye për këtë ishte konfirmimi i aktakuzës nga Gjykata Speciale.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Komisioni për Buxhet shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike

admin

Vuçiq po insiston se dje në Washington iu vu para një dokument për njohjen e Kosovës

admin

Publikohen detaje nga vizita e Lajçakut në Kosovë, i takon të gjithë liderët

admin

141 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 24 në gjendje më të rëndë

S.B.

Dita Ndërkombëtare e Bankave, Guvernatori Mehmeti vlerëson kontributin e sektorit bankar

S.B.

Gërxhaliu arrin në Kizhevak të Serbisë, gjenden mbetje mortore

B M
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...