Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Hoti sot raporton para deputetëve për 100-ditëshin e qeverisjes së tij

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot do të raportojë në Kuvend për 100-ditëshin e qeverisjes së tij.

Me kërkesë të Lëvizjes Vetëvendosje, Hoti do të raportojë para ligjvënësve për luftën ndaj pandeminë COVID-19, gjendjen sociale e ekonomike të qytetarëve të vendit dhe bizneseve, dialogun me Serbinë si dhe për subjektivitetin ndërkombëtar të Republikës së Kosovës.

Postime të ngjashme

Publikohet rezultati: Ja sa vende deputetësh kanë fituar VV, PDK, LDK dhe AAK (Tabela)

S.B.

Kurti i nis letra Erdoganit dhe Netanyahut

S.B.

Freedom House: Shqipëria, Kosova pjesërisht të lira

S.B.

Sot pritet të përfundojë numërimi i votave të diasporës

S.B.

Lajçak sot në Serbi, takimin e parë e zhvillon me Vuçiqin

S.B.

​Kosovë/ Mbi 8200 raste aktive me COVID

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...