Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Hoti sot raporton para deputetëve për 100-ditëshin e qeverisjes së tij

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot do të raportojë në Kuvend për 100-ditëshin e qeverisjes së tij.

Me kërkesë të Lëvizjes Vetëvendosje, Hoti do të raportojë para ligjvënësve për luftën ndaj pandeminë COVID-19, gjendjen sociale e ekonomike të qytetarëve të vendit dhe bizneseve, dialogun me Serbinë si dhe për subjektivitetin ndërkombëtar të Republikës së Kosovës.

Postime të ngjashme

Bashkësia Islame e Kosovës me vendim rreth rregullave për faljen e Fitër Bajramit

N E

Sabri Kiçmari: Ka një masë presioni nga Bashkimi Evropian që të përshpejtohet dialogu mes Kosovës dhe Serbisë

N E

Lutfi Haziri ka kërkuar zbardhjen e rastit të tre gjilanasve të cilët vdiqën në Durrës

N E

Mbi 3000 vaksina Pfizer nga BE arrijnë në Kosovë

N E

Haradinaj: Sa herë kur ka qenë në pyetje interesi kombëtar dhe ai shtetëror, kam kapërcyer kufijtë partiak

N E

Josep Borrell: Dialogu do të rifillojë para fundit të qershorit siç kemi rënë dakord me kryeministrin Kurti

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...