Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Hoti takohet me delegacionin amerikan të Energjisë – flasin për Ujmanin

Përfaqësues nga Departamenti Amerikan i Energjisë janë takuar sot me kreun e Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti, njofton Insajderi.

Lajmin për këtë takim midis këtyre dy palëve, e ka bërë të ditur Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë me anë të një postimi në Twitter.

Ky takim vjen pak javë pas nënshkrimit të marrëveshjes në Shtetet e Bashkuara dhe ka të bëjë me hapat e ardhshëm që do të merren për studimin e fizibilitetit të menaxhimit të resurseve në Liqenin e Ujmanit.

“Delegacioni ndërinstitucional u takua me Hotin për të diskutuar lidhur me marrëveshjen dhe mbështetjen e SHBA-së si dhe për hapat e ardhshëm për një studim të fizibilitetit të menaxhimit të burimeve në Liqenin e Ujmanit”.

Postime të ngjashme

Lista Serbe akuzon Trajkoviq: Po mbron vetëm interesat e Kurtit dhe njerëzve rreth tij

T E

Burri i Albulena Haxhiut i jep “goditjen” e fundit Fatmir Limajt: Mëso nga theqafja që ta dhanë…

T E

Vizita e Lajçak, javën e ardhshme në Ballkan për bisedimet Kosovë-Serbi

T E

Sekuestrohen dy armë zjarri në Prishtinë

T E

Gjeloshaj: Në Tuz mbretëron një ditë e qetë – të gjithë që dje ishin arrestuar, janë liruar

T E

Kurti në takim me ambasadorin britanik: Qeveria e re do të konsolidohet shpejt

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...