Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Hoti takon Zemajn e Krasniqin, flasin për masat anti-COVID

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, është takuar sot (e premte) me Ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe përfaqësuesit e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike. Në këtë takim është vlerësuar situata epidemiologjike me COVID-19 në vend, e cila ka shënuar rritje të rasteve në dy javët e fundit, njofton Insajderi.

Me këtë rast, Hoti ka thënë se është përsëritur domosdoshmëria e zbatimit të rekomandimeve të IKShPK-së dhe respektimit të masave kufizuese për të gjitha aktivitetet publike.

“Sot kam mbajtur takim me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe me përfaqësues të Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, për të vlerësuar situatën epidemiologjike me COVID-19 në vend, e cila ka shënuar rritje të rasteve në dy javët e fundit.

Në këtë takim është përsëritur domosdoshmëria e zbatimit të rekomandimeve të IKSHPK-së dhe respektimit të masave kufizuese për të gjitha aktivitetet publike, përkatësisht kufizimeve për grumbullimin e qytetarëve dhe tubimeve publike”, ka shkruar kryeministri në Facebook.

Postime të ngjashme

Osmani falënderon Japoninë për mbështetjen në fushën e shëndetësisë

S.B.

Haxhiu tregon se a do të konfiskohet edhe pasuria e qytetarëve

S.B.

Kosova regjistron 12 viktima dhe 494 të infektuar me koronavirus

S.B.

Vendos Qeveria, 60 milionë euro kredi për blerjen e vaksinave antiCOVID-19

S.B.

PSD-ja vendos flamurin e UÇK-së në oborrin e Presidencës

S.B.

Qeveria miraton koncept-dokumentin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...