Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Hoti thotë se LDK në politikë është sikur Liverpooli në futboll

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, thotë se Lidhja Demokratike e Kosovës është njësoj sikurse Liverpooli, ekipi i tij i zemrës, njofton Insajderi.

Kështu u shpreh ai para mediave derisa mori pjesë në inaugurimin e stadiumit të ri të klubit futbollistik “2 korriku”.

Këtë deklaratë Hoti e dha pasi u pyet nga gazetarët nëse ka ngjashmëri midis Liverpoolit në futboll dhe Lidhjes Demokratike në politikë.

“Është sikur Liverpooli. Liverpooli nuk është ekip i sezonave të caktuara. Është ekip që një shekull. Ka themele të forta”, tha ai.

Klubi anglez aktualisht nuk po kalon nëpër një formë të mirë.

Postime të ngjashme

Mbi 280 persona me inteligjencë të lartë, cila është perspektiva e tyre në Kosovë?

D V

Sërish pritje të gjata në pikë-kalimet kufitare Merdare dhe te Dheu i Bardhë

D V

689 raste aktive me coronavirus

D V

Mot me diell dhe vranët, temperaturat deri në 35 gradë

D V

Pamje nga situata alarmuese me zjarre në Rugovë – evakuohen banorët

D V

Sejdiu: Deklarata e Pavarësisë është dashur të lexohej nga dikush brenda Kuvendit, dhe jo nga Hashim Thaçi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...