Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Hoxha apel opozitës shqiptare: Mësoni nga gabimet sepse do ngeleni aty ku jeni për shumë vite

Shkup, 12 prill – Zhurnal.mk – Ministri i Bujqësisë Arjanit Hoxha, sot ishte prezent në takimin mes krerëve të opozitës shqiptare Ziadin Sela dhe Afrim Gashi, dhe kryeministrit të vendit Zoran Zaev.

Nga ky takim, palët thanë se janë përafruar qëndrimet por ende nuk ka një zgjidhje përfundimtare.

Ministri Hoxha bënë të ditur se opozita në këtë takim kishte ardhur pa ndonjë ide për zgjidhjen e problemit. Sipas Hoxhës, ata mundohen çështjet t’i zgjdhin me shpifje dhe mashtrime.

Ai u bën thirrje të dy partive që të mos bëjnë gabimet e atyre që i kopjojnë sepse në të kundërtën, do të ngelen edhe shumë vite aty ku janë.

“Mungesën e kreativitetit për të ofruar zgjidhje për çështjet që i ngren kjo opozitë e rrejshme shqiptare, mundohen ta mbulojë me shpifje dhe mashtrime.
Një porosi për opozitën: mësoni nga gabimet e atyre që i kopijoni, mos i bëni gabimet e njejta se edhe shumë gjatë do mbeteni aty ku jeni”, ka shkruar Arjanit Hoxha.

Postime të ngjashme

Ka filluar regjistrimi i nxënësve në klasën e parë për vitin e ardhshëm shkollor në “Jahja Kemal”

R Zh

Najçevska: BE të zgjidhë problemin midis Bullgarisë dhe Maqedonisë

R Zh

Zgjerohet hetimi për Rashkovskin

R Zh

Zgjerimi/ Komisioneri Varhelyi: Ecim përpara me Shqipërinë, e veçojmë nga Maqedonia e Veriut

R Zh

UT dhe Universiteti Iowa nga SHBA-ja nënshkruan memorandum bashkëpunimi

R Zh

Komuna Çair përfundon dezinfektimi i 25 xhamive

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...