Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Hoxha: Ka shanse që me Menduh Thaçin të formojmë grup parlamentar

Shkup, 15 tetor – Përfaqësuesi i Lëvizjes Besa, Arajnit Hoxha gjatë emisionit Click Plus në TV21 theksoi se pjesmarrja e Lëvizjes Besa në ekzekutiv po sjell një ndryshim në qeverisjes.

Hoxha theksoi se edhe 2 zv ministrat nga kjo parti që janë poashtu pjesë e pushteti jane ndër më të zëshmit.

“Ne duam të tregojmë se te shqiptarët ka një forcë politike, dhe se ka kuadro që mund tiu sjellin të mira shqiptarëve”, theksoi mes tjerash Hoxha.

Sekretari Gjeneral i Lëvizjes Besa, Arjanit Hoxha mes tjerave tha se grup parlamentar me shumë gjasë do të formojnë me kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi.

https://www.facebook.com/watch/?t=0&v=683489949212180

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...