Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Hoxha opozitës: Nëse votoni ndryshimet të hënën, paret u lëshohen duhanprodhuesive deri të premten

Për akuzat e Tripunovskit se subvencionet nuk janë paguar, Ministri Arjanit Hoxha u përgjigj se kjo nuk është e vërtetë dhe se subvencionet paguhen brenda afatit ligjor.

Ai gjithashtu shtoi se derisa opozita të kalojë ndryshimet në ligjin për bujqësinë dhe zhvillimin rural, i cili është në procedurën parlamentare, paratë për prodhuesit e duhanit nuk mund të paguhen sepse nuk ka asnjë bazë ligjore.
Si shembull, ministri vuri në dukje se nëse opozita voton për ndryshimet të hënën, paratë e prodhuesve të duhanit do të paguhen deri të premten.


Postime të ngjashme

Qeveria emëron Muharrem Asanin, zëvendësdrejtor në Dogan

R Zh

Kryetari i Sarajit Blerim Bexheti njofton se nënshkruan kontratën për rikonstruktimin e rrugës kryesore

R Zh

Digjet deponia e egër në Labunisht, banorët në hall po helmohen nga tymi dhe gazrat

Dafina Vidishiqi

Zbulohen 13 emigrantë në autostradën Kumanovë – Tabanoc

Dafina Vidishiqi

Bisedimet për Kodin Zgjedhor, drejt dështimit

Dafina Vidishiqi

Zaev: Pro listave të hapura për këshilltarët

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...