Maqedoni

Hoxha: Qeveria dha dritë jeshile për investimin 22 milionë euro për digën “Lumi i Sllupçanit”

Zhurnal Ads

Shkup, 13 tetor, zhurnal.mk – Me propozimin e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë he Ekonomisë së Ujërave kaloi në Qeveri informata për t’u aprovuar procedura e tenderimit disa vjeçar për ndërtimin e digës “Lumi i Sllupçanit.

Lajmi u konfirmua nga Ministri i Bujqësisë, Arjanit Hoxha.

Sipas tij, investimi duhet të realizohet brenda 4 viteve me një vlerë totale prej rreth 22 milion euro. (1.342.000.000 den).

“Ky është investimi më i madh kapital që do ndodhë ne Komunën e Likovës me çka pritet zgjidhje e plotë e problemit me ujë të pijshëm dhe ujin për ujitje të tokave bujqësore!”, nënvizoi ministri Hoxha.

Postime të ngjashme

Forum ekonomik “Komunat dhe qytetarët: Bashkë drejt buxhetit më të mirë”

Z H

Në Kuvend u dorëzuan propozimet për zv.ministrat, të martën votohen

Z H

Sot do të vazhdojë debati për propozimin që Dobrilla Kacarska të bëhet gjykatëse në Gjykatën Kushtetuese

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...