Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Hoxhaj: PDK zhvillimin ekonomik e sheh si themel të shtetit

Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj, ka takuar sot strukturat e partisë në Klinë, Istog e Pejë.

Takimet me strukturat e partisë, Hoxhaj i ka bërë publike në rrjetin social Facebook, nga ku ka dhënë mesazhe për planet e tij si kryeministër i ardhshëm rreth zhvillimit ekonomik, përmbushjen e synimeve të Kosovës drejt integrimit në familjen evropiane si dhe për vazhdimin e shtetndërtimit.

Nga Peja, Hoxhaj ka thënë se PDK është e vetmja parti që zhvillimin ekonomik e sheh si themel të shtetit.

Ai tha se krijimi i stabilitetit ekonomik e politik është ajo për të cilën ai zotohet si kryeministër i ardhshëm.

“Pas Klinës e Istogut, takuam edhe strukturat e partisë në Pejë, që njihet si zemra e ndërmarrësisë në Kosovë. PDK është e vetmja parti që zhvillimin ekonomik e sheh si themel të shtetit. Qëllimi ynë është fuqizimi i biznesit vendor, i cili e bën Kosovën më tërheqëse për investitorët e huaj. Krijimi i stabilitetit ekonomik e politik është ajo për të cilën zotohem unë si kryeministër i ardhshëm!”, ka shkruar Hoxhaj,

Gjatë takimit në Istog, kandidati për kryeministër Enver Hoxhaj tha se PDK do të ndjekë rrugën e përmbushjes së aspiratave dhe synimeve të shtetit.

Kurse, në Klinë, ku ishte i shoqëruar nga anëtarët e kryesisë së PDK-së, ai tha se panë entuziazmin e anëtarëve të degës, të cilët i bashkohen idesë së PDK-së për plane konkrete për të vazhduar shtetndërtimin e vendit, për të krijuar vende të reja të punës dhe për ta nxjerrë Kosovën nga izolimi.

Postime të ngjashme

Ish-deputeti i LDK-së: Në udhëheqësinë e partisë, duhet të thyhet monopoli

T E

Fatmir Sejdiu për Isa Mustafën: Thoshte se fitoj me duar në xhepa

T E

U shënua 24-vjetori i rënies së heroit Besnik Restelica

T E

Haki Abazi mbetet jashtë Kuvendit

T E

Reagon Hoti pas aksionit të policisë: Fajtorët duhet të marrin dënimin maksimal

S.B.

Tre të vdekur dhe 461 raste pozitive me coronavirus për 24 orë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...