Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Hoxhaj pritet në takim nga presidenti shqiptar

Në vazhdën e takimeve me krerët institucional në Shqipëri, ushtruesi i detyrës se kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj është pritur në takim nga presidenti shqiptar, Ilir Meta.

Kandidati i PDK-së për kryeministër, i shoqëruar nga nënkryetari, Xhavit Haliti dhe sekretari, Uran Ismaili këtë të mërkurë po qëndrojnë në një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Ata takuan disa nga krerët institucional dhe politikë në shtetin shqiptar, derisa pasditen e sotme do të takohen edhe me kryeministrin, Edi Rama.

Postime të ngjashme

Pas vendimit të PZAP-së për rinumërim të votave, reagon Haradinaj- Stublla

S.B.

BE: Dialogu për 10 vjet ka sjellë ndryshime të qarta

S.B.

Kurti: Qeveria e re nuk do t’i ketë më pak se 5 ministre

S.B.

Haradinaj pas raportimeve për blerjen e votave kërkon të merren masa ndaj manipuluesve

S.B.

Hoti uron 8 marsin, ditën e gruas

S.B.

PZAP pezullon për pesë vite gjashtë komisionarë të një vendvotimi në Suharekë, pas ankesës nga Albena Reshitaj

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...