Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Huawei Mate 40 Pro duket i bukur, por nuk rekomandohet shumë

Zhurnal Ads

Një dizajn i mrekullueshëm, ekran i shkëlqyeshëm dhe kamerë e aftë nuk e plotësojnë problemin më të madh të këtij telefoni.

Mate 40 Pro është super telefoni i fundit i Huawei, i cili kompania shpreson të bëjë konkurrencë me iPhone 12 Pro dhe serive Galaxy S20 dhe Note të Samsung.

Një telefon me një trup tërheqës, është i mbushur me teknologjinë më të fundit të lartë dhe 5G. Por ndërsa ka specifikime të forta në letër, ajo vuan nga një problem i madh, shkruan Cnet.

Për shkak të kufizimeve të vazhdueshme të vendosura nga qeveria amerikane, telefonat e Huawei nuk mund të përdorin asnjë shërbim të Google, përfshirë Gmail, Maps dhe Chrome dhe, më e rëndësishmja, të gjitha, dyqanin Google Play.

Ndërsa Huawei ka dyqanin e vet të aplikacioneve (për të cilat do të vij më vonë) nuk është askund për të rivalizuar Google-in dhe e bën këtë telefon të vështirë të rekomandohet për ndonjë nga rivalët e tij, transmeton Telegrafi.

Huawei Mate 40 Pro do të dalë në shitje në fund të këtij viti për 1,199 euro.

Por, pavarësisht kësaj, le ti shohim disa nga specifikimet e tij më të mira:

Mate 40 Pro ka një dizajn të mrekullueshëm

4 kamerat e pasme të Mate 40 Pro janë të mira në përgjithësi

Ka një procesor të mirë, rrjet 5G dhe ka një jetëgatësi të konsiderueshme të baterisë 

Çmimi i serive Huawei Mate 40

Huawei Mate 40: 899 euro 
Huawei Mate 40 Pro: 1,199 euro 
Huawei Mate 40 Pro Plus: 1,399 euro 
Porsche Design Mate 40 RS: 2,295 euro 
Huawei FreeBuds Studio: 299 euro.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Samsung “mërzit” përdoruesit e zemëruar të Apple: “Ju merrni një karikues me telefonin tonë”

admin

Megjithatë, në një shtet, iPhone 12 duhet të vijë me kufje

admin

Çmimi i PS5 në internet shkon deri në 10 mijë dollarë

S.B.

Fortnite gjen mbështetje nga komuniteti i gamerave, Tinder dhe Spotify në betejë kundër Apple dhe Google

admin

Fitime miliarda dollarë për koncernet e teknologjisë së informacionit prej koronavirusit

S.B.

Apple humb 81 miliardë dollarë pas zbulimit të iPhone 12 të ri

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...