Huawei Mate V vjen këtë vit, do të jetë një rival i Galaxy Flip 3 i Samsung

Seria e telefonave celularë Mate X nga Huawei paraqet pajisje të palosshme që mund të hapen dhe përdoren si tabletë, dhe kompania tani planifikon të prezantojë modelin Mate V të ngjashme me atë të Moto Razr dhe Samsung Galaxy Z Flip 3.

Huawei Mate V do të funksionojë me procesorin Kirin 9000 dhe nuk është për t’u habitur pasi është procesori më i shpejtë dhe më i fuqishëm që është produkt i departamentit HiSilicon brenda kompanisë kineze.

Huawei mund të zbulojë disa detaje në lidhje me celularin e ri në ngjarjen më 21 tetor, dhe ndoshta atëherë ne mund të bëjmë një prezantim zyrtar.

Sidoqoftë, duke pasur parasysh faktin se informacioni i parë në lidhje me pajisjen sapo është shfaqur, me siguri do të presim më gjatë për ardhjen e tij. 

Related posts

YouTube Shorts, një konkurrent i TikTok

D V

Whatsapp vijon me risitë, së shpejti vjen ‘Community’

D V

A është Facebook i sigurt?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More