Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Huawei Mate X2 do të vijë me ekran që paloset nga brenda

Zhurnal Ads

Pas lansimit të Galaxy Z Fold2 5G të Samsungut, prodhuesi kinez i teknologjisë, Huawei, është gati të lansojë pajisjen e saj të palosshme e të avancuar në muajt e ardhshëm.

Dhe një burim i brendshëm thotë se madhësia e ekranit të pajisjes së re do të jetë e ngjashme me atë të paraardhësit, Mate X, 8.03-inç në mënyrë diagonale kur është i shpalosur, shkruan gsmarena, transmeton KOHA.

Dy ditë më parë, në një raport nga burimi i njëjtë thuhej se dizajni i ekranit të palosshëm tani do të paloset nga brenda dhe se panelet do të merren nga Samsungu dhe BOE.

Gjithashtu, thuhet se Huawei Mate X2 nuk do të përdorë teknologjinë UTG (Ultra Thin Glass) të Samsungut porse do të mbështetet në CPI (Colorless Polyimide).

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Donald Trump i bashkohet rivalit të TikTok-ut kinez – publikon katër video dhe tanimë ka 11 mijë ndjekës

admin

Google tregon dy telefona inteligjentë që mbështesin rrjetin 5G

admin

Samsung prezanton Galaxy S21 me një dizajn të ri

S.B.

Tani më Facebook u’a gjen të dashurin!

admin

Ky është telefoni i ri i cili mbushet plotësisht brenda 15 minutave

admin

TikTok-u padit qeverinë amerikane

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...