Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Huawei P40 Pro +, ka një zmadhim të ‘çmendur’

Telefoni i fundit premium nga gjiganti kinez i teknologjisë është Huawei P40 Pro +, dhe kryesisht përqendrimi i tij ishte tek kamera e pajisjes.

Telefoni u lansua zyrtarisht në mars dhe kohët e fundit doli edhe në shitje në tregun kinez, transmeton Telegrafi.

Huawei P40 Pro + ka një ekran një rezolucion 2640×1200, dhe paneli OLED ka një shpejtësi rifreskimi 90Hz. Ajo gjithashtu vjen me një prerje me vrima në këndin e sipërm të majtë për kamerën e përparme.

Por ajo për të cilën krenohet kompania me këtë telefon është zmadhimi që ka kamera e tij.

Huawei P40 Pro + ka një SuperZoom dhe kjo më së miri vërehet në këto foto.

Postime të ngjashme

Nokia X20 sjell smartfon 5G nën 350 euro

S.B.

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

SHBA-ja sanksionon prodhuesit kinezë të kompjuterëve

S.B.

Mineralet nga fundi i oqeanit mund të përdoren për prodhimin e baterive të veturave elektrike

S.B.

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

S.B.

Prezantohen 6 telefona inteligjentë të rinj nga Nokia

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...