Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Huawei shet “Honorin”

Huawei ka njoftuar zyrtarisht se planifikon ta shesë “Honorin”, biznesin e vet të telefonave të fokusuar në produktet mesatare.

Kompania ka thënë se vendimi është marrë për të siguruar “mbijetesën e ‘Honorit’ në industri”.

Produktet e “Honorit” bazohen shumë në teknologjinë e Huaweit, ashtu që s’mund të shiste produkte në SHBA pasi telefonat e tillë përdorin gjithçka që ka Huawei.

Nën pronësinë e re, “Honori” mund të jetë më e lirë për ët zhvilluar produkte të veta, sidomos pas raportimeve se ka arritur marrëveshje me “Qualcommin” dhe “Google-in”.

Postime të ngjashme

Ja kur do të arrijë pajisja e fundit e realitetit virtual nga Sony dhe si do të duket

Dafina Vidishiqi

Zbulohen madhësitë e Samsung Galaxy S22, sërish i veçantë modeli Ultra

Dafina Vidishiqi

Honor zbulon laptopët MagicBook X 14 dhe X 15

Dafina Vidishiqi

Gmail pësoi ndryshime madhore

Lea Muslija

Gjermania ka një kompjuter kuantik, Merkel e quan atë një “mrekulli”

Lea Muslija

WhatsApp sjell dy ndryshime në reja në aplikacion, ja për çfarë bëhet fjalë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...