Humb jetën 33-vjeçarja shtatzënë në Infektiv

Një 33-vjeçare shtatzënë ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv. Gazetarja Ema Shazivari bën me dije për abcnews.al se e reja ishte në muajin e 4 të shtatzënisë.

33-vjeçarja ishte shtruar në spital dy ditë më parë. Gjendja e saj u rëndua dhe fatkeqësisht nuk mundi të fitojë betejën me virusin.

Mësohet se fetusi është konstatuar i vdekur nga mjekët që në momentin e parë të infektimit. 33-vjeçarja ka ndërruar jetën pasditen e djeshme.

Kujtojmë se situata e pandemisë në vend vijon të jetë shqetësuese, ku ditët e fundit janë raportuar shifra të larta viktimash.Dje Ministria e Shëndetësisë njoftoi 17 të vdekur si pasonjë e Covid dhe 680 raste të reja ndërkohë që nuk rresh apeli për vaksinim.

Related posts

Jorida Tabaku: Shqipëria me koncesion, qeveria jep me PPP edhe strehimin social

N E

Liria e medias/ Kryeparlamentarja Nikolla premton garantimin e kësaj të drejte për gazetarët në kuvend

D V

Albana Fico: Grupmosha 18-40 vjeç, 24 % e vaksinuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More