Bota

Hungaria do t’i mbajë mbyllur kufijtë deri në fund të tetorit

Hungaria do t’i mbajë mbyllur kufijtë deri në fund të tetorit, në tentim për të frenuar përhapjen e koronavirusit, është njoftuar nga kabineti i kryeministrit Viktor Orban, transmeton agjencia Reuters.

Hungaria ka mbyllur kufijtë për shtetasit e huaj më 1 shtator dhe hungarezët që kthehen në vendin e tyre nga vendet tjera duhet të futen në karantinë.

Hungaria ka regjistruar 27.309 raste me koronavirus dhe 781 të vdekur. Ka regjistruar rritje të rasteve me koronavirus në javët e fundit.

Postime të ngjashme

Gjermania ndryshon ligjin për mbrojtjen nga infektimet

S.B.

Vdes një ndër gazetarët më të guximshëm

Z H

Gjermani/ 215 humbje jete dhe mbi 21 mijë raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...