Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Hungaria do t’i mbajë mbyllur kufijtë deri në fund të tetorit

Hungaria do t’i mbajë mbyllur kufijtë deri në fund të tetorit, në tentim për të frenuar përhapjen e koronavirusit, është njoftuar nga kabineti i kryeministrit Viktor Orban, transmeton agjencia Reuters.

Hungaria ka mbyllur kufijtë për shtetasit e huaj më 1 shtator dhe hungarezët që kthehen në vendin e tyre nga vendet tjera duhet të futen në karantinë.

Hungaria ka regjistruar 27.309 raste me koronavirus dhe 781 të vdekur. Ka regjistruar rritje të rasteve me koronavirus në javët e fundit.

Postime të ngjashme

Italia pezullon vaksinimin me Astra Zeneca për personat nën 60 vjeç

Dafina Vidishiqi

Macron: Me Bidenin, Amerika është rikthyer si një vend bashkëpunues

Dafina Vidishiqi

Kancelarja gjermane Merkel viziton Uashingtonin në korrik

Dafina Vidishiqi

G-7 e ndarë mbi thirrjen e presidentit Biden për qëndrim të ashpër ndaj Kinës

Dafina Vidishiqi

Parlamenti izraelit voton të dielën për qeverinë e re

Dafina Vidishiqi

NATO: Në samitin e ardhshëm vendime mbi sigurinë afatgjatë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...