Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Hungaria hapi Konsullatë në Maqedoni

Shkup, 23 qershor – Konsullata e Hungarisë u hap sot në Shtip në një ceremoni zyrtare solemne. Ngjarja u ndoq nga Ministri i Punëve të Jashtme dhe Tregtisë së Republikës së Hungarisë, Peter Sijarto, Ambasadori Hungarez, Laszlo Duks, ministra diplomatikë dhe përfaqësues të komunitetit të biznesit.

Konsullata do të veprojë me fokus në bashkëpunimin dypalësh ekonomik me qëllim intensifikimin e aktivitetit ekonomik dhe rritjen e tregtisë.

Danela Arsovska, kryetarja e Lidhjes së Odave Ekonomike, është emëruar Konsull Nderi.

Postime të ngjashme

Deri në tre orë pritje në kufirin Serbi-Maqedoni! Mërgimtarët ankohen: Kjo është e tepërt

D V

Këto vendime solli kryesia qendrore e ASH-së

D V

Bexheti në mbështetje të vlerave kulturore e artistike

D V

Mersel Bilalli: Në duart e Besës është “çelësi i qeverisë”

D V

Ohri mbeti në listën e UNESCO-s, do të jetë nën mbikëqyrje të rreptë

D V

U harxhuan miliona, por shatërvanët në qendër të Shkupit nuk punojnë!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...