Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Hykmete Bajrami jep dorëheqje nga LDK-ja

Ish-ministrja e Financave Hykmete Bajrami, raportohet se ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës Bajrami  ka qenë pjesë e listës së LDK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit, me numrin 3 në këtë listë.

Kjo nuk është dorëheqja e parë në LDK pas rezultatit të zgjedhjeve ku kjo parti pësoi humbje historike si asnjëherë më parë.

I pari që dha dorëheqje ishte, kryetari i partisë, Isa Mustafa.

Postime të ngjashme

Glauk Konjufca: Përpilimi i padisë për gjenocid kundër Serbisë do të merr kohë

N E

Prokuroria Themelore në Prishtinë nis hetim për “Zbulimin e fshehtësisë zyrtare”

N E

Haxhiu: Sigurimi i vaksinave është top prioritet i qeverisë

N E

Një person ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur në Mitrovicë

N E

“Eksplodoi balona” e Janez Janshës si lajm i pavërtetë, por që nxiti reagime të ndryshme

R Zh

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...