Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Hyri në lojë dhe ndryshoi gjithçka, Messit i mjaftuan 136 sekonda për të shënuar

Barcelona ka regjistruar një triumf sensacional në udhëtim te Real Betisi, ku fitoi me rezultat 3-2.

Katalunasit ishin në disavantazh prej një goli në pjesën e parë, ndërsa me inkuadrimin e Lionel Messit në gjysmën e dytë ndryshoi gjithçka.

Superylli argjentinas hyri në lojë në minutën e 57-të dhe i mjaftuan pak më shumë se dy minuta për t’u regjistruar në listën e golashënuesve.

Ai pranoi një top në zonë nga Ousmane Dembele dhe përkundër se disa futbollistë të Betisit provuan ta bllokonin, 33-vjeçari e dërgoi topin në rrjetë (59’).

Në vazhdim, Barca kaloi në epërsi (autogol i Victor Ruiz) dhe përkundër se vendasit barazuan (Victor Ruiz përmirësoi gabimin), katalunasit e shënuan edhe golin e tretë dhe të fitores (realizoi Trincao) për të arkëtuar pikë të plota nga kjo sfidë.

Postime të ngjashme

Heung-Min Son ‘godet’ Harry Kane pas kërkesës për largim, ‘pëlqen’ foton e cila e paraqet anglezin me zero trofe

D V

Varane i tha Real Madridit të harrojë ofertat nga Chelsea e PSG dhe të përqendrohet vetëm te Man Utd

D V

Milani i interesuar për transferimin e Ceballosit

D V

Lukaku pritet të bëhet lojtari më i shtrenjtë i Serie A i shitur ndonjëherë

D V

‘Mos shko te Chelsea’ – tifozët e Interit i shkruajnë Lukakut dhe agjentit të tij

D V

Marley Ake rezulton pozitiv me COVID-19

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...