Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Hyri në testin për patent-shofer në emër të dikujt tjetër, arrestohet nga policia

Policia e Kosovës ka arrestuar një person pasi që i njëjti dyshohet për mashtrim, duke u paraqitur në testin për patent-shofer në emër të dikujt tjetër.

Sipas njoftimit, rasti ka ndodhur rreth orës 14:00 në Stacionin e Autobusëve në Prishtinë, saktësisht në sallën ku kryhen testimet për patentë-shofer, shkruan lajmi.net.

Person i dyshuar, E.H. mashkull – 20 vjeç, dyshohet se ka mashtruar duke u paraqitur në sallë për test në emër të një personi tjetër.

Lidhur me këtë rasti, policia ka intervistuar personin e dyshuar dhe ndaj tij do të merren veprimet e mëtejme në koordinim me Prokurorin e Shtetit.

Arrestohet një person i dyshuar për mashtrim

Prishtinë 16 qershor 2021- Sot rreth orës 14:00, nga zyrtarët e stacionit policor Jugu në Prishtinë, është arrestuar një person i dyshuar për mashtrim.

Rasti ka ndodhur në Stacionin e Autobusëve në Prishtinë, saktësisht në sallën ku kryhen testimet për patent-shofer.

Personi i dyshuar:

– E.H. mashkull, 20 vjeç, dyshohet se ka mashtruar duke u parqitë në sallë për test, në emër të dikujt tjetër.

Lidhur me këtë rast policia ka intervistuar personin e dyshuar dhe ndaj tij do të merren veprimet e mëtejme në koordinim me prokurorin e shtetit.

Postime të ngjashme

Gjendet një person i vdekur në Koçan

D V

Shkoi të lahej me familjen, humb jetën në lumin Buna 13 vjeçarja nga Shkodra

D V

Lezhë/ Shiste kanabis, në pranga 25-vjeçari

D V

Arrestohet ish-juristi i Hipotekës në Lushnje, falsifikoi dokumente dhe regjistronte prona në emër të disa personave (EMRI)

D V

Në Shkup janë shqiptuar 184 sanksione, 39 për ngasje të shpejtë

Z H

Pas mosmarrveshjes me gruan kishte rrëmbyer dy fëmijët e tij, pas 10 vitesh arrestohet në Prizren shqiptari më i kërkuar në Austri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...