Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Hysaj rezulton negativ për COVID-19, mund të kthehet te Napoli

Mbrojtësi i Napolit, Elseid Hysaj, ka rezultuar negativ për COVID-19 dhe mund të kthehet në Itali.

Futbollisti shqiptar ka rezultuar pozitiv që nga angazhimi me Shqipërinë, ashtu që nuk ka mundur të kthehet te skuadra e Serie A.

Ai e ka kryer periudhën e karantinës në atdheun e tij, ndërsa Corriere del Mezziogiorno raporton se testi i fundit ka dalë negativ.

Kjo do të thotë se atij do t’i lejohet udhëtimi drejt Italisë për t’iu bashkëngjitur skuadrës së Napolit.

26-vjeçari ka zhvilluar shtatë ndeshje zyrtare për ekipin e Gennaro Gattusos këtë sezon dhe lajmi për kthimin e tij padyshim që do ta gëzojë trajnerin.

Postime të ngjashme

Kur takohen dy kampionë

T E

Juventusi përgatit ofertën për Manuel Locatellin!

Z H

Pogba mungon edhe ndaj Chelsea-t, por Solskjaer rikuperon tre të tjerë!

Z H

Shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Z H

Man.Utd – Milan, super derbi i Europa Ligës

Z H

Milan, Pioli ka gati skemën e re, ja formacioni i ri i Milanit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...