Kosovë

Hyseni takohet me ambasadorin zviceran, flasin për rrjedhën e dialogut

Zhurnal Ads

Koordinatori i shtetit për dialog, Skënder Hyseni ka pritur sot në takim ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Thomas Kolly.

Sipas Hysenit, gjatë këtij takimi ata kanë biseduar për rrjedhën e deritashme të dialogut Kosovë-Serbi dhe situatën e përgjithshme në Kosovë.

“Çmova lartë kontributin e madh të Zvicrës në të gjitha fazat e historisë më të re dhe shtetndërtimit në Kosovë. Zvicra ka dhënë kontribut të çmueshëm në rindërtimin e Kosovës së pasluftës”.

“Ambasadori Kolly, nga ana e tij tha se përkushtimi dhe përkrahja e Zvicrës do të vazhdoj dhe se interesimi dhe angazhimi në rajon është i përqendruar”.

https://www.facebook.com/skender.e.hyseni/posts/1233967506961743

Postime të ngjashme

BE-ja diskuton për dialogun Kosovë-Serbi, helmimin e Navalnyt dhe Bjellorusinë

admin

Tre kosovarë arrestohen për terrorizëm, në Zvicër

admin

Haradinaj-Stublla: Kosova nuk përfaqësohet nga UNMIK-u në Traktatin e Komunitetit të Energjisë

D XH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...