Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Hysni Ismaili pjesëmarrës në Sesionin e tetë plenar të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore që mbahet në Antali të Turqisë i ri

Shkup, 21 qershor – Deputeti i Alternativës, Hysni Ismaili, në kuadër të delegacionit të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, është pjesëmarrës i sesionit të tetë plenar të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP PA), që këto ditë po mbahet në qytetin e Antalisë së Turqisë (21-22 qershor).


Gjatë këtyre dy ditëve, deputeti Ismaili nga Alternativa, pritet të zhvillojë disa takime diplomatike me përfaqësues të vendeve të Europës Juglindore, ku do të diskutohen sfidat e pandemisë në nivel global, si dhe të shihen mundësitë e urave të bashkëpunimit me vendet e Europës Juglindore në lidhje me problemet e përbashkëta shoqërore, arsimore, kulturore dhe ekonomike mes Maqedonisë së Veriut dhe vendeve të SEECP-së.

Postime të ngjashme

Punëtorët e ndërtimtarisë punojnë në temperatura mbi 40 gradë Celsius

D V

BESA themeloi nëndegën në Çellopek

D V

Qeveri: Sllavica Kotirova drejtoreshë e re e doganave

D V

Vetëm 35% e të punësuarve në Maqedoni marrin paga mbi mesataren

D V

Moti për ditët në vijim në Maqedoni

D V

Xhambaski: Nëse respektohen “vijat e kuqe”, komisioni maqedono-bullgar nuk do të mund të funksionojë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...