Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Hyundai dhe Kia ndërrojnë mendje për veturat pa shofer, nuk bashkohen me Apple

Hyundai dhe Kia kanë thënë se nuk janë në bisedime me Apple për të zhvilluar veturat pa shofer.

“Nuk do të bisedojmë me Apple për të zhvilluar veturat pa shofer”, ka thënë Hyundai në një komunikatë.

Në të thuhet se Hyundai ka marrë disa kërkesa nga shumë kompani të tjera që i kanë propozuar zhvillimin e veturave elektrike pa shofer, porse nuk është marrë ende ndonjë vendim.

Ndërkaq, Kia që është në pronësi tyë Hyundai, i është referuar komunikatës së kësaj të fundit, shkruan CNN.

Muajin e kaluar, ishte raportuar se Hyundai është në diskutime me krijuesin e iPhone që të zhvillojë vetura elektrike.

Postime të ngjashme

Ford Mustang Shelby GT500 i tregoi Model S të Tesla -s se nuk është i pathyeshëm

D V

“Ajër i kondicionuar” në veturë: Cila është temperatura ideale për vozitje?

D V

Harroni kamerat fikse, kërcënimi i vërtetë për shkelësit e trafikut vjen nga qielli

D V

McLaren më i fuqishëm kabriolet – 765LT Spider prodhon 765 kuaj-fuqi dhe lëviz me shpejtësi maksimale prej 330 km/h

D V

Honda NSX-R e rrallë do të dalë në ankand, çmimi fillon nga 346 mijë euro

D V

Tesla po e shtyn prodhimin e kamionit për vitin 2022

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...