Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Hyundai do të prodhojë një automjet me këmbë robotike

Hyundai ka konfirmuar se do të punojë në automjete të tilla në të ardhmen.

Falë lëvizjes më të fundit të biznesit, automjetet si koncepti i vitit të kaluar mund të bëhen realitet.

Është një koncept transporti i njohur si Ultimate Mobility Vehicles, i cili ndërthur teknologji të ndryshme me qëllim të një manovrimi më të mirë, transmeton Telegrafi.

Dhe Hyundai sapo ka njoftuar krijimin e departamentit New Horizons Studio, i cili do të merret me automjete të tilla.

Në të ardhmen, sigurisht që do të jemi në gjendje të shohim një numër automjetesh futuriste të frymëzuara nga Hyundai Elevate të treguara në CES të vitit të kaluar.

Është një automjet që në vend të boshtit klasik të rrotave, ka këmbë robotike në skajet e së cilës, në varësi të nevojave, ato marrin forma të ndryshme.

Postime të ngjashme

Ken Block shet Ford Hoonitruckun për një milion dollarë

Dafina Vidishiqi

Gronos është Mercedes-AMG G63 i Mansory

Dafina Vidishiqi

Filloi prodhimi i veturës së re Nissan Qashqai

Dafina Vidishiqi

Dacia ndryshon logon

Dafina Vidishiqi

Mazda do të lansojë 13 modele të automjeteve të elektrizuara deri në vitin 2025

Dafina Vidishiqi

Ford Bronco që i përkiste Kevin Hartit po del në ankand

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...