Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Hyundai ka zbuluar ‘armën’ kryesore kundër BMW dhe Mercedes

Genesis tashmë e ka profilizuar veten si një markë luksoze dhe tani ka zbuluar edhe ‘armën’ e saj më të fortë.

E keni marrë me mend, është një SUV  dhe më i vogli në formacion. Emri i tij është GV70, dhe merrni epitetin e modelit të nivelit fillestar, transmeton Telegrafi.

Arsyeja është e qartë, ky model teknologjikisht dhe estetikisht nuk mbetet prapa modeleve më të mëdhenj në rang, dhe ndoshta jo në matjen e drejtpërdrejtë me vendasit.

Një dizajn ndërhyrës dhe disi origjinal, GV70 ka një pamje tërheqëse dhe fenerë të përshtatur në mënyrë kreative, dhe vazhdon në të njëjtin ritëm në kabinën. Ne tashmë kemi pasur mundësinë të shohim ambientet e brendshme, dhe u fol për pajisje të përparuara. Kabina dighitale dominon, dhe pastaj ka detaje si zbukurimi i kromit dhe dizajni specifik i ndërfaqes.

Modeli i nivelit fillestar në Amerikë mundësohet nga një karikues 2.5 me katër cilindra me 304 kuaj fuqi dhe 422 Nm. Një opsion tjetër është 3.5 V6 twinturbo me 380 kuaj fuqi dhe 530 Nm.

Në të dy rastet, automatiku me tetë shpejtësi është në lojë.

Pra, le të themi se do të dalë në treg vitin e ardhshëm dhe çmimi do të shpallet më vonë.

Postime të ngjashme

Aston Martin do të elektrifikojë 90% të modeleve deri më 2030

S.B.

Këto janë gjëra që Hyundai i ri mund ti bëjë, kurse Tesla jo

S.B.

Si duket flota e makinave të Elon Musk?

S.B.

Kjo është logo e re e Peugeot

S.B.

Mini Cooper i ridizajnuar me 5 dyer arrin në mars

S.B.

Po vjen një Land Rover më i fuqishëm: Kushton rreth 120 mijë euro

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...