Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Hyundai tërheq afro 400 mijë automjete nga tregu për shkak të problemeve me motor

Hyundai do të tërheq më shumë se 390,000 automjete në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në Kanadë për shkak të dy problemeve që mund të shkaktojnë zjarr në motor.

Sipas dokumenteve të publikuara të mërkurën nga Administrata Nacionale e Sigurisë Rrugore në SHBA, pronarët e këtyre automjeteve kërkohet t’i parkojnë ato dhe t’i mbajnë larg ndërtesave derisa problemi të jetë rregulluar.

Tregtarët do të zëvendësojnë siguresat e po ashtu edhe kompjuterët e automjeteve nëse do të jetë e nevojshme. Problemi ka shkaktuar 18 raste të zjarrit në SHBA, mirëpo fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar, sipas të dhënave zyrtare.

“Hyundau është duke e realizuar këtë tërheqje për të ruajtur sigurinë e konsumatorëve të tij”, ka thënë kompania përmes një deklarate për media.

Muajin e kaluar edhe Kia pati tërhequr 147,000 automjete për shkak të problemeve të ngjashme.

Postime të ngjashme

BMW i4 M50 është vetura e parë e sigurisë elektrike nga një kompani bavareze

D V

Pas disa gotave me alkool, shoferin e zë gjumi prapa timonit – Telsa Model S me ndihmën e autopilotimit u ndalë vetë

D V

Ky është një McLaren për fëmijë

D V

A e dini se si të vozisni në një rrethrrotullim: Duhet të ndiqni këto rregulla

D V

Gjeni ndryshimet: A është kjo kopja më e mirë e Ferrarit?

D V

BMW X8 po vjen!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...