Agjencia Zhurnal.mk

I dashuri i Arbanës, pozon brenda kampit të vdekjes

Arbana Osmani po përjeton një histori dashurie me regjisorin e emisionit të saj, “Dua të të bëj të lumtur”, Eduart Grishaj.

Ai së fundi ka shpërndarë një foto në Instagram, ku bëri të ditur se ka pozuar brenda kampit të Aushvicit, shkruan Indeksonline. “Inside the death camp (Brenda kampit të vdekjes)”, ka shkruar ai.

Ky kamp gjendet në Poloni, dhe është kampi nazist më i madh i vdekjes, ku miliona persona gjetën vdekjen brenda tij.

Fillimisht qe një kamp përqendrimi për 10 mijë persona, Aushvici u shndërrua në uzinë shfarosje masive dhe u shtri deri në tre kilometra, u pajis me dhoma gazi të lidhur me krematoriume. Gjatë operacionit për çlirimin e kampit humbën jetën 230 ushtarë sovjetikë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...