Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

I dashuri i deritanishëm i Rita Orës, Romain Gavras konfirmon se është ndarë nga këngëtarja

I dashuri i Rita Orës, Romain Gavras ka konfirmuar se ai është ndarë nga këngëtarja.

Rita aktualisht është në Down Under duke xhiruar audicionet e fshehura të “The Voice Australia” dhe nuk është parë me regjisorin francez që nga nëntori.

Por pas disa javësh thashetheme, është konfirmuar se çifti zyrtarisht nuk janë më së bashku – dhe u ndanë para Krishtlindjeve, shkruan DailyMail.

Një zëdhënëse e Romain, 39 vjeç, konfirmoi për DailyMail se marrëdhënia ka mbaruar për ‘muaj’, duke thënë: “Rita dhe Romain u ndanë muaj më parë për shkak të vështirësive në angazhimet e tyre përkatëse të punës. Ata mbeten miq të ngushtë”.

Rita dhe Romain si ndanë rrugët e tyre disa javë pasi Rita Ora theu rregullat anti-COVID duke organizuar festën editëlindjes së saj të 30-të në një restorant në lagjen Notting Hill të Londrës më 28 nëntor.

Regjisori francez, i cili jeton në Londër dhe ishte regjisor klipeve të reperëve të famshëm amerikanë Kanye West dhe Jay Z, filloi të takohej me Ritën pas ndarjes së saj nga i dashuri i atëhershëm, Andrew Watt në vitin 2019.

Dyshja shijuan një romancë mjaft të gjatë vitin e kaluar, ndërsa u panë së bashku në pushimet ekzotike në Ibiza dhe Korfuz.

Dhe tetorin e kaluar, dyshja nxiti thashethemet për një fejesë të mundshme, kur Rita Orta u fotografua me një unazë fejese në gishtin e saj.

Por një burim i afërt me Ritën i tha DailyMail: “Rita dhe Romain u përpoqën ta bënin atë të funksiononte, por ata të dy ranë dakord që nuk duhej të ndodhte. Ata qëndrojnë afër por ishte thjesht e pamundur të mbash një marrëdhënie ku mezi shiheshin”.

Postime të ngjashme

Me këmishë nate dhe e pa grimuar, Dua Lipa iu thotë “mirëmëngjesi” fansave me poza ku vë në pah dukjen e saj natyrale

S.B.

Dua Lipa sërish pjesë e reklamës së parfumit “Libre”

S.B.

Madonna e ka blerë shtëpi 19.3 milionë dollarësh nga The Weeknd

S.B.

Kanye West dhe Kim Kardashian kërkojnë të dy kujdestarinë e përbashkët në divorc

S.B.

Bebe Rexha shënon një tjetër sukses të madh, kënga e saj “Meant to be” arrin një miliard dëgjime në Spotify

S.B.

Të famshmit nga estrada shqiptare urojnë Muajin e Shenjtë të Ramazanit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...