Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

I dërguari i SHBA, Grenell: Natë e mahnitshme në Beograd, serbët dhe amerikanët kënduan për Alabamën. Ja videoja nga darka me Vuçiç

I dërguari i presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell e ka quajtur të mahnitshme mbrëmjen që e ka kaluar në Beograd.

Grenell është shtruar për darkë me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe anëtarët e delegacionit serb dhe amerikan, teksa në Twitter ka ndarë videon e kësaj mbrëmjeje.

“Serbët dhe amerikanët në Beograd këndojnë për Alabamën dhe Virginian Perëndimore, natë e mahnitshme”, ka shkruar Grenell, teksa ka postuar videon e darkës.

Grenelli para se të shkojë në Beograd ishte në Kosovë.

Ndryshe, Grenell dhe shefi ekzekutiv i DFC-së, Adam Boheler kanë shkëmbyer dhurata me përfaqësuesit serb.

Postime të ngjashme

REL: Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës Fajzer

R Zh

Lajçak: Nëse ka vullnet politik në Kosovë e Serbi, marrëveshjen e arrijmë brenda disa muajsh

S.B.

Konjufca falënderon Norvegjinë për angazhimin lidhur me sigurimin e vaksinave për qytetarët e Kosovës

S.B.

Osmani takoi ambasadorin Minxhozi: Prioriteti ynë mbetet sigurimi i vaksinave për qytetarët

S.B.

Ekspertët të bindur: Kurti s’do ketë mundësi lëvizjeje, do t’i bëhet presion për dialogun

S.B.

937 pacientë të hospitalizuar për COVID-19, 45 në gjendje të rëndë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...