Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

I infektuar me COVID-19 del nga shtëpia, policia hap rast ndaj prishtinasit

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një person i infektuar me COVID-19 nuk ka respektuar masën e izolimit dhe ka dalë jashtë shtëpisë.

Rasti ka ndodhur në rrugën “Tiranës” në Prishtinë, dhe ndaj të dyshuarit policia ka iniciuar rast për veprën penale “Përhapje e sëmundjeve ngjitëse”.

“Është raportuar se një i dyshuar m/k i cili ishte i infektuar me COVID- 19 i njëjti nuk ka respektuar masat e izolimit duke dalë jashtë shtëpisë së tij. Policia ka kthyer në shtëpi të dyshuarin dhe është iniciuar rasti si më lart”, thuhet në raportin e policisë.

Postime të ngjashme

Ish-deputeti i LDK-së: Në udhëheqësinë e partisë, duhet të thyhet monopoli

T E

Fatmir Sejdiu për Isa Mustafën: Thoshte se fitoj me duar në xhepa

T E

U shënua 24-vjetori i rënies së heroit Besnik Restelica

T E

Haki Abazi mbetet jashtë Kuvendit

T E

Reagon Hoti pas aksionit të policisë: Fajtorët duhet të marrin dënimin maksimal

S.B.

Tre të vdekur dhe 461 raste pozitive me coronavirus për 24 orë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...