Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

I ka vetëm 15-muaj jetë, ngjitet murit si një alpinist i vërtetë

Në moshën 15-maujshe, shumica e fëmijëve arrijnë t’i thonë vetëm disa fjalë dhe të ecin. Por kështu nuk ndodh me një djalosh të vogël, që nuk frikësohet fare nga lartësia.

Bëhet fjalë për Ezzy i cili nuk po mund të ndalet duke u ngjitur në një mur të modifikuar, që ngjan me kodrat nëpër të cilat ngjiten alpinistët profesionistë, transmeton Telegrafi.

Madje me vetëbesim ngjiten nëpër mur duke mos shikuar poshtë nga frika se mund të rrëzohet, e pamjet e vogëlushit janë bërë virale.

Atë e kanë duartrokitur të gjithë, në veçanti familjarët që i mundësuan një ambient të ngjashëm me atë në natyrë ku alpinistët ushtrojnë veprimtarinë e tyre.

Postime të ngjashme

Personat e hershëm janë më të lumtur se ata që zgjohen vonë

Dafina Vidishiqi

Shenjat në thonj që tregojnë nëse e keni kaluar Coronavirusin

Dafina Vidishiqi

Ilaçi për Alzheimerin aprovohet nga Agjencia e Barnave, hera e parë në 20 vjet

Lea Muslija

Europa përjeton pranverën më të ftohtë që nga viti 2013

Lea Muslija

Do të ketë një eklips diellor sot, kjo është ora kur mund ta shihni dhe në cilat vende të botës është i dukshëm

Lea Muslija

Harrojini legjendat që keni dëgjuar: Ja ç’duhet të bësh në të vërtetë kur të pickon një kandil

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...