Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

I mbani mend gurabijat 10 lekëshe, ja si t’i bëni njëlloj si dikur

Ju ka marrë malli për “pasta sy” ose “gurabija 10 lekëshe”? Janë shumë të thjeshta, mjaftojnë pak përbërës dhe të shijojnë shumë. 

PËRBËRËSIT: 3 vezë, 4 lugë gjelle me mjaltë, 1 gotë sheqer, 4-5 lugë vaj, 4 gota miell, 1 lugëz sodë buke, 1 e verdhë veze dhe reçel për t’i lyer gurabijet sipas dëshirës.

PËRGATITJA: Në tas përziejmë miellin edhe sodën. Në një enë tjetër rrahim derisa të tretet sheqeri: vezët, mjaltin, sheqerin edhe vajin.
Bashkojmë të dy përmbajtjet edhe formojmē brumin të cilin e hapim me trashësi 0,5 cm , e ndajmë me forma, i vendosim në tavë edhe i lyejmë sipër me të verdhe veze edhe pak reçel në mes. Piqini me 180 gradë për 10-15 minuta derisa të marrin ngjyrë.

Postime të ngjashme

Biftek me patate të reja dhe sherbelë në furrë

D V

Kek me Milka dhe fruta pylli

D V

Byrek me qepë të njoma dhe oriz

D V

Cheesecake me çokollatë të zezë dhe luleshtrydhe

D V

Fërgesë verore; Receta më e mirë për këtë stinë

D V

Ramstek me gjalpë të aromatizuar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...